ДТЭК

0-800-500-473
(050/096) 4 500 473 | (0629) 500 473

Шановний клієнте!

Інформуємо, що з 1 липня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» від 04.06.2015 № 389 (далі – Порядок).

Цей порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів (далі – пільги) залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, зазначеними у пункті 2 Порядку, поширюються пільги:

 • дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років);
 • неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інваліди I групи;
 • непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

 1. пенсія;
 2. заробітна плата;
 3. грошове забезпечення;
 4. стипендія;
 5. соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
 6. доходи від підприємницької діяльності
 • для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання, у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу), та фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць;
 • для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

Надання пільг припиняється:

 • якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім'ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, - з місяця, в якому виявлено порушення;
 • за заявою пільговика - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

У разі коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільги, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Всем ли льготникам нужно заполнять эти декларации?

Данную декларацию необходимо  заполнять льготникам (п. 8 Постановления), которые работают (или члены их семей).
Для льготников-пенсионеров и  членов их семей (неработающих)  – заполнять декларации не нужно, так как их доходы (пенсии по возрасту) районные управления труда и социальной защиты населения (УПСЗН) получат централизованно от Пенсионного фонда Украины (п.6,7 Постановления).

Куда потом относить декларации?

Работающий льготник декларацию заполняет самостоятельно на себя, членов семьи   (при наличии) и относит в районное УПСЗН.
Согласно Постановлению КМУ №389 от 05.06.15. за формирования списков льготников с учетом их совокупного среднемесячного дохода, которые попадают под действие социальной нормы, отвечают УПСЗН. Компании и организации, предоставляющие услуги, их только учитывают.
Если данный льготник не попал в списки УПСЗН на дотацию с 01.07.15.по 01.01.16 года, необходимо обратиться в УПСЗН по месту жительства для выяснения причины.
Причин, по которым он не попал в список УПСЗН, может быть две:

 • льготник (работающий) не предоставил свою декларацию, о чем его письменно информирует УПСЗН (п.8 Постановления);
 • средний доход льготника (его семьи) превышает социальную норму (более 1700 грн.) и это не дает ему право на льготу по Постановлению, о чем его письменно информирует УПСЗН (п.12. Постановления).

До какого числа/месяца нужно успеть заполнить декларацию?

Действие льгот для данной категории льготников останавливаются с 01.07.15. Подготовка списков граждан льготной категории, которым льгота будет предоставляться по социальной норме, возложена на районные УПСЗН.
В случае если потребителю по социальной норме должна предоставляться льгота с 01.07.15, но списки по каким-то причинам будут направлены в районные/городские отделения энергосбыта с опозданием (или отдельный льготник по каким-то причинам не попадет в данный список в этом месяце), то после предоставления справки от УПСЗН персонально (или дополнительным списком) ему будет открыта льгота с 01.07.15. по 01.01.16.

Вложения:

скачать
[Особи, якi мають право на пiльги]51 Kb

скачать
[Декларація]40 Kb