ДТЭК

(0629) 450 473
(099/096) 4 500 473

Світлодіоди замість ртутних ламп: в ДТЕК Донецькі електромережі переходять на екологічні прилади

Донецька область 23 серпня 2019

Жодної нової ртутної лампи. У ДТЕК Донецькі електромережі більше не будуть купувати люмінесцентні та інші джерела освітлення, які містять ртуть. Прилади поступово замінять на безпечні для здоров'я людини і навколишнього середовища світлодіоди. Екологічну ініціативу впроваджують у всіх підрозділах компанії.

Замість ртутних приладів компанія купуватиме більш екологічне і енергоефективне LED-освітлення. І поступово змінюватиме люмінесцентні лампи на світлодіодні.

«Щорічно ми здаємо на утилізацію близько тисячі люмінесцентних ламп, які містять ртуть. І хочемо повністю відмовитися від їх використання. Так ми дбаємо про навколишнє середовище. І сподіваємося своїм прикладом «заразити» не тільки наших співробітників, але і клієнтів», - говорить керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Донецькі електромережі Валерій Івановський.

Ртутні лампи вимагають спеціальної утилізації. І ДТЕК Донецькі електромережі за три роки передав понад 3 з половиною тисяч одиниць ліцензованим Міністерством екології компаніям, які можуть їх утилізувати.

Повністю перейти на «безртутний» режим в ДТЕК Донецькі електромережі планують до 2021 року.

Довідка:

  • Ртуть - один з найбільш небезпечних токсинів для навколишнього середовища і здоров'я людини, - акцентують у Всесвітній організації охорони здоров'я. Отруїтися ртуттю можна не тільки при прямому контакті, - якщо розбилася лампа або градусник. А й при вживанні молока і м'яса корів, яких пасли на забруднених територіях. А також через грунт, воду і т.д.
  • 1 г ртуті забруднює 200 000 м3 води і 3 млн м3 повітря. До того ж, небезпечний метал накопичується в коренях рослин і дерев, грибах, водоростях і рибі.
  • Відпрацьовані ртутні лампи підлягають спеціальній утилізації - їх не можна викидати в контейнери для сміття. Але в Україні, фактично, немає пунктів збору.
  • Енергетики пропонують замість ламп розжарювання і люмінесцентних, використовувати світлодіодні (LED) елементи, які, при високій енергоефективності, є екологічно чистими джерелами світла.