Повідомлення щодо зміни розрахункового періоду для Споживачів АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» дивись тут.
Безпечна електроенергія на виробництві
Безпечна електроенергія на виробництві
-
Що необхідно зробити перед початком будь-яких робіт поблизу повітряних або кабельних ліній
Якщо вам трапиться будь-яка з цих ознак вдома або в офісі, вам треба звернутися до кваліфікованого електротехнічного персоналу, щоб перевірити обладнання й усунути небезпеку:
- Отримати погодження від ДТЕК Донецькі Електромережі у вигляді нанесення наших комунікацій (ліній) на карту місцевості, де будуть проводитися роботи.
- Ознайомитися з інструкціями або іншою документацією з охорони праці та техніки безпеки в охоронній зоні повітряних і кабельних ліній електропередач згідно з Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) і дотримуватися наведених рекомендацій.
- Перевірити відстань до повітряних ліній електропередач.
- Визначити максимальну висоту вильоту стріли використовуваних машин.
- Переконатися, що ви знаєте максимально допустимі робочі висоти під кожним прольотом повітряної лінії і поряд з кожною конструкцією.
- Повітряні та кабельні лінії, а також трансформаторні й розподільчі підстанції можуть бути надзвичайно небезпечними. Якщо вам необхідно виконувати роботи поруч з ними, зверніться до нашої компанії за кваліфіковані порадами та роз'ясненнями.
- На наші опори повітряних ліній, трансформаторних і розподільчих підстанцій нанесені диспетчерські найменування та попереджувальні знаки. Завжди звертайте на них увагу!
- Щоб уникнути ураження працівників електричним струмом, перед проведенням земляних робіт обов'язково погоджуйте місця розриття з нашою компанією, щоб нанести наші кабельні лінії на вашу карту виконання робіт.
- Перед початком робіт поблизу увімкнених електроустановок переконайтеся, що ваші працівники поінформовані про небезпеку ураження електричним струмом внаслідок неправильних або необережних дій з їхнього боку, знають про запобіжні заходи та засоби індивідуального захисту.
-
Що робити в разі зіткнення техніки з повітряними лініями
- Ніколи не наближайтеся до повітряної лінії, навіть якщо вона була збита технікою або впала. Не сподівайтеся на те, що вона відключена!
- У разі, якщо машина знаходиться в контакті з повітряною лінією електропередач, будь-хто, хто доторкнеться до техніки та стоятиме на землі, може бути уражений електричним струмом. Залишайтеся в машині та постарайтеся відігнати її від лінії.
- Якщо вам необхідно покинути техніку для виклику допомоги або через пожежу, не виходьте з автомобіля звичайним способом. Необхідно вистрибнути якомога далі, не торкаючись проводів або машини
- Зателефонуйте за номером екстреної допомоги, а також на диспетчерський пункт ДТЕК Донецькі Електромережі. Навіть якщо лінія видається відключеною, здійснені перемикання можуть повторно підвести напругу.
- Фахівці нашої компанії можуть провести роз'яснювальні бесіди для ваших працівників, щоб розповісти про можливі ризики та способи безпечної роботи. Ми завжди раді вам допомогти!
Правила безпеки
Перевірте відстань до повітряних ліній і максимальну висоту вильоту стріли ваших машин.
Електричний струм не має ні запаху, ні кольору! Не торкайся оголених проводів і кабелів.
Будь-хто, хто доторкнеться до техніки та стоятиме на землі, може бути уражений електричним струмом.